Nasz adres

Duszpasterstwo Akademickie
Węzeł

ul. Kopcińskiego 1/3
90-242 Łódź

tel:
(42) 678 35 22 (wew. 44)

ks. Marian Chalecki
(wew. 23)

ks. Sławomir Piotrowski
(wew. 34)

mail:
wezel@salezjanie.pl

gadu-gadu:
2143848

Węzeł na Facebook Węzeł na YouTube

Polecamy strony

Bezdopingu.bosko.pl Bosko.pl Ap.bosko.pl Suwalki-wilno.salezjanie.pl Salezjanie.pl Dominik.salezjanie.pl


Inne

strona wykonana przez:
BoskoMedia

standardy:
xhtml, css

stronę monitoruje:
statystyka statystyki


Archiwum aktualności

aktualne wiadomości »

 • SOBOTA: Warsztaty dla gitarzystów

  Dodano 5 grudnia 2017 | Komentarzy: 0 | skomentuj »

  W listopadzie ruszyliśmy z naszym kursem gitarowym! Mamy przyjemnośc zaprosić na drugą odsłonę kursu, który odbędzie się w sobotę, 16 grudnia, w naszym duszpasterstwie o godzinie 10.00. Tym razem naszym przewodnikiem po gryfie będzie Jarosław Czajczyński, gitarzysta flamenco, członek zespołu Contratiepmo. Na warsztaty należy przynieść własną gitarę.
  Zapraszamy wszystkich chętnych! Wstęp wolny!
 • AKADEMICKIE REKOLEKCJE ADWENTOWE

  Dodano 1 grudnia 2017 | Komentarzy: 0 | skomentuj »

  Czas adwentu jest bardzo intensywny, ale krótki zarazem. Warto więc już teraz zorganizować swój czas tak, by móc wziąć pod uwagę uczestnictwo w rekolekcjach akademickich.

  Temat tegorocznych rekolekcji - "NADSZEDŁ CZAS". Głoszącym będzie ks. Wojciech Kułak, salezjanin. Rekolekcje rozpoczynamy 17 grudnia o godzinie 19.00 podczas naszej niedzielnej Eucharystii. W poniedziałek (18 grudnia) - dzień pokutny oraz we wtorek (19 grudnia) - zakończenie rekolekcji, spotkania rozpoczną się o godzinie 19.30.

  Niech to będzie dla nas czas, w którym przygotujemy nasze serca na narodziny Jezusa.
  Zapraszamy!
 • Roraty

  Dodano 1 grudnia 2017 | Komentarzy: 0 | skomentuj »

  W czasie Adwentu zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w Mszach Świętych Roratnich. Roraty odbywają się w kaplicy duszpasterstwa, od poniedziałku do piątku, o godzinie 7.00, po których zapraszamy na wspólne śniadanie. Roraty sprawowane są również w naszym kościele parafialnym od poniedziałku do soboty o godzinie 6.00.
 • SOBOTA: Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego

  Dodano 1 grudnia 2017 | Komentarzy: 0 | skomentuj »

  W sobotę, 9 grudnia, od godziny 10.00 w salach Oratorium odbędzie się tradycyjny Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego. Walczymy o czekoladowego Mikołaja. Trofeum godne posiadania! :)
  Zapraszamy!
 • NIEDZIELA: Koncert zespołu MANNA

  Dodano 1 grudnia 2017 | Komentarzy: 0 | skomentuj »

  W niedzielę, 10 grudnia o godzinie 20.00 odbędzie się koncert zespołu MANNA, który tworzy duet małżeński - Anna i Maciej Kuliberdowie. Ich twórczość jest swoistą opowieścią, którą każdy słuchający odbiera inaczej! Zatem czeka nas przyjemny wieczór z treściami i muzyką, które na pewno zapadną w nasze serca.

  Zapraszamy! Wstęp wolny.
 • ŚRODA: Obiady studenckie

  Dodano 29 listopada 2017 | Komentarzy: 0 | skomentuj »

  Ruszamy z nową inicjatywą "Student nie anioł, jeść musi!", która może wpisać się na stałe w działalność naszego duszpasterstwa. Spędzając razem mile czas, chcemy sobie wspólnie "pogotować". W każdą środę, od godziny 15.00 zamieniamy słowo w czyn... kulinarny! :)

  Pierwsze spotkanie już w najbliższą środę, 6 grudnia!
  Zapraszamy!
 • SOBOTA: Skupienie przedADWENTOWE

  Dodano 28 listopada 2017 | Komentarzy: 0 | skomentuj »

  Małymi krokami zbliża się Adwent, dlatego chcemy jak najlepiej przygotować się na przyjście Zbawiciela.
  Zapraszamy na skupienie, które odbędzie się 2 grudnia. Zaledwie kilkugodzinne, lecz intensywne. W programie m.in.: konferencja, adoracja, Eucharystia. Naszym Przewodnikiem będzie salezjanin o wielkim i bogatym sercu, ks. Jacek Krzypkowski. Wszystko będzie miało miejsce w pięknym domu Sióstr Świętej Rodziny położonym pośród Lasu Łagiewnickiego (ul. Żucza 38). Rozpoczynamy o godz. 9:30.
  Zapraszamy!
 • Szlachetna Paczka 2017

  Dodano 24 listopada 2017 | Komentarzy: 0 | skomentuj »

  SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolski projekt pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej.


  W Szlachetnej paczce kierujemy się zasadą “Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. Razem realizujemy ideę mądrej pomocy – przekazując potrzebującym pomoc materialną, motywujemy rodzinę do samodzielnego radzenia sobie w trudnej sytuacji życiowej.

  Spośród wielu rodzin wybraliśmy jedną, której chcemy pomóc. Razem Możemy Wiele!


  1) Aby pomóc, z poniższej listy należy wybrać jedną, albo więcej rzeczy, które chcemy włożyć do Szlachetnej Paczki. Produkty mogą się powtarzać, choć priorytetem są rzeczy, które nie zostały jeszcze wybrane.

  UWAGA: Rzeczy zaznaczone [nawiasem kwadratowym] są już zarezerwowane.

  2) Następnie należy zadeklarować tę rzecz/rzeczy pod wydarzeniem, bądź zgłosić się do Marty Koszek (https://www.facebook.com/marta.koszek),
  e-mail: koszek.marta@gmail.com,
  lub tel. 607-557-727
  i zadeklarować się, co chcemy zorganizować. Marta udzieli nam też bardziej szczegółowych informacji.

  OPIS RODZINY
  :

  Pani Magdalena (35 lat) wraz z mężem Waldemarem (60 lat) są rodzicami czwórki dzieci: Nataszy (18 lat), Michała (12 lat) i Maksymiliana (5 lata) oraz Igora (3 miesiące).
  Pan Waldemar pracował na stacji paliw, a pani Magdalena opiekowała się Michałem i Maksymilianem. Michał ze względu na postępującą chorobę, zapalenie rdzenia kręgowego i porażenie połowicze, wymaga stałej opieki. Ponieważ stan Michała się pogarszał lekarze zaproponowali przeszczep komórek macierzystych. Komórki do przeszczepu zostały pobrane podczas porodu Igora. Obecnie Michał jest już po przeszczepie. Pozostaje w szpitalu na dalszym leczeniu. Rokowania po zabiegu są dobre. Szczęśliwie zgodność genetyczna pomiędzy chłopcami jest pełna.

  Rodzina znalazła się w trudnej sytuacji materialnej ze względu na to, że w marcu pan Waldemar stracił pracę. Zdiagnozowano u niego zapalenie stawu biodrowego i przepuklinę na kręgosłupie. Ze względu na dolegliwości bólowe zaproponował pracodawcy zmianę trybu pracy ze zmian 24-godzinnych na 12-godzinne. Pracodawca nie zgodził się na takie warunki i rozwiązał z nim umowę o pracę. Obecnie rodzina utrzymuje się ze świadczenia 500 Plus, zasiłku dla bezrobotnych, świadczenia pielęgnacyjnego oraz zasiłku rodzinnego. Po odliczeniu kosztów utrzymania mieszkania oraz leczenia i rehabilitacji Michała, dochód na jednego członka rodziny wynosi 410.83 zł. Przed przyjściem na świat Igora, pan Waldemar odremontował mieszkanie - wygospodarował pomieszczenie na łazienkę oraz usunął grzyb ze ścian i odmalował pokój, w którym stanęło łóżeczko maluszka. Pan Waldemar rozpoczął kurs obsługi wózków widłowych. Oczekuje też na zabieg usunięcia przepukliny i wszczepienia endoprotezy stawu biodrowego. Jak tylko jego stan zdrowia się poprawi chce podjąć pracę operatora wózka widłowego. Rodzice najbardziej są dumni z dzieci. Michał i Natasza bardzo dobrze sobie radzą w szkole. Rodzina marzy o tym, żeby stan zdrowia Michała się poprawił oraz żeby mogli wyjechać na wspólne wakacje. Najbardziej potrzebne są środki do rehabilitacji Michała. Podczas remontu okazało się, że wersalka w pokoju jest zagrzybiała i trzeba było ją wyrzucić. Obecnie Pani Magdalena śpi na pożyczonej od znajomych sofie, a pan Waldemar na rozkładanym na podłodze materacu. Nie stać ich w tej chwili na zakup nowej. Rodzina będzie też wdzięczna za środki czystości, których dużo zużywa przy czwórce dzieci.

  POTRZEBY RODZINY

  - środki potrzebne do rehabilitacji Michała (taśmy potrzebne są do codziennej rehabilitacji)
  - oliwka do pielęgnacji.
  - wersalka (stara została wyrzucona, bo zniszczyła się przez wilgoć w
  mieszkaniu. Teraz pani Magdalena śpi na pożyczonej sofie, a pan Waldemar na materacu na podłodze.)
  - środki czystości (dużo jest ich zużywanych przy czwórce dzieci.)

  1. Żywność trwała:

  - produkty dla niemowląt: Bebiko
  - [wymagania żywieniowe: Pharmaton Geriavit]
  - [inne produkty żywnościowe: Mleko UHT]

  2. Środki czystości
  - artykuły dziecięce: oliwka dla dzieci, kapsułki do prania, krem Clotrimazol
  - [inne:
  taśmy kinesio tape 3NS TEX 5 cm (6 rolek/miesiąc)]

  (Przydadzą się wszystkie środki czystości potrzebne w domu: płyny do mycia naczyń, mleczka do czyszczenia, ściereczki itp.)

  3. Odzież
  [Michał - przejściowe spodnie sportowe rozmiar: 160
  (sylwetka: szczupła)]

  [Michał - adidasy rozmiar: 39]

  4. Pomoce szkolne
  - Zeszyty, Farbki, Bloki, Przybory do pisania, Kredki, Plastelina

  5. Wyposażenie mieszkania
  - [Wersalka rozkładana do spania.]

  6. Specjalne upominki

  [Maksymilian - zabawki z motywem Psi Patrol]
  Michał - zabawki z motywem Minecraft
  Natasza - jazda konna (Łódź, okolice)

  7. Potrzeby, które nie są rzeczami
  Naprawa laptopa Michała.


  WAŻNE INFORMACJE!

  - rzeczy przynosimy do Duszpasterstwa Akademickiego "Węzeł" (ul. Kopcińskiego 1/3, Łódź), pn-pt w godz. 17.00-19.00 do 8 GRUDNIA 2017

  - istnieje też możliwość przekazania rzeczy inną drogą po wcześniejszym ustaleniu (kontakt podany w opisie)

  - rzeczy, które podarujesz rodzinie powinny być dla niej prezentem. Nie muszą być one nowe, a jeśli są używane – niech będą zadbane

  - priorytetem są rzeczy wymienione na powyższej liście, jednakże pamiętajmy, że Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas i Rodzina na pewno ucieszy się również z dodatkowych upominków :)

  Razem zmieniamy świat na lepsze!
 • CZWARTEK: Góra Przemienienia

  Dodano 16 listopada 2017 | Komentarzy: 0 | skomentuj »

  23 listopada o godzinie 20.00, w kaplicy duszpasterstwa odbędzie się kolejna Góra Przemienienia. Tym razem naszym przewodnikiem będzie ks. Paweł Libor, który przed kilkoma laty pracował w Angoli. Jego słowo z pewnością będzie dla nas świadectwem, którego potrzebujemy najbardziej.
  Zapraszamy!
 • SOBOTA: Warsztaty dla gitarzystów

  Dodano 14 listopada 2017 | Komentarzy: 0 | skomentuj »

  18 listopada, w sobotę o godzinie 10.00 zaczynamy warsztaty gitarowe. Nasze spotkania mogą pomóc w tym, jak prawidłowo zabrać się do gry na tym instrumencie. Warsztaty zawsze będą prowadzić profesjonalni gitarzyści, bo jak uczyć się, to od fachowców w swojej dziedzinie. Zapraszamy gitarzystów wszelakiej proweniencji i różnego stażu w graniu. Każdy z pewnością czymś się ubogaci!

  Wstęp wolny! Jedyny warunek: weź ze sobą swą gitarę :)
« poprzednia strona 1 / 147 następna »