Nasz adres

Duszpasterstwo Akademickie
Węzeł

ul. Kopcińskiego 1/3
90-242 Łódź

tel:
(42) 678 35 22 (wew. 44)

ks. Marian Chalecki
(wew. 23)

ks. Sławomir Piotrowski
(wew. 34)

mail:
wezel@salezjanie.pl

gadu-gadu:
2143848

Węzeł na Facebook Węzeł na YouTube

Polecamy strony

Bezdopingu.bosko.pl Bosko.pl Ap.bosko.pl Suwalki-wilno.salezjanie.pl Salezjanie.pl Dominik.salezjanie.pl


Inne

strona wykonana przez:
BoskoMedia

standardy:
xhtml, css

stronę monitoruje:
statystyka statystyki


Aktualności

Szlachetna Paczka 2017

Dodano: 24 listopada 2017 | « powrót

SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolski projekt pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej.


W Szlachetnej paczce kierujemy się zasadą “Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. Razem realizujemy ideę mądrej pomocy – przekazując potrzebującym pomoc materialną, motywujemy rodzinę do samodzielnego radzenia sobie w trudnej sytuacji życiowej.

Spośród wielu rodzin wybraliśmy jedną, której chcemy pomóc. Razem Możemy Wiele!


1) Aby pomóc, z poniższej listy należy wybrać jedną, albo więcej rzeczy, które chcemy włożyć do Szlachetnej Paczki. Produkty mogą się powtarzać, choć priorytetem są rzeczy, które nie zostały jeszcze wybrane.

UWAGA: Rzeczy zaznaczone [nawiasem kwadratowym] są już zarezerwowane.

2) Następnie należy zadeklarować tę rzecz/rzeczy pod wydarzeniem, bądź zgłosić się do Marty Koszek (https://www.facebook.com/marta.koszek),
e-mail: koszek.marta@gmail.com,
lub tel. 607-557-727
i zadeklarować się, co chcemy zorganizować. Marta udzieli nam też bardziej szczegółowych informacji.

OPIS RODZINY
:

Pani Magdalena (35 lat) wraz z mężem Waldemarem (60 lat) są rodzicami czwórki dzieci: Nataszy (18 lat), Michała (12 lat) i Maksymiliana (5 lata) oraz Igora (3 miesiące).
Pan Waldemar pracował na stacji paliw, a pani Magdalena opiekowała się Michałem i Maksymilianem. Michał ze względu na postępującą chorobę, zapalenie rdzenia kręgowego i porażenie połowicze, wymaga stałej opieki. Ponieważ stan Michała się pogarszał lekarze zaproponowali przeszczep komórek macierzystych. Komórki do przeszczepu zostały pobrane podczas porodu Igora. Obecnie Michał jest już po przeszczepie. Pozostaje w szpitalu na dalszym leczeniu. Rokowania po zabiegu są dobre. Szczęśliwie zgodność genetyczna pomiędzy chłopcami jest pełna.

Rodzina znalazła się w trudnej sytuacji materialnej ze względu na to, że w marcu pan Waldemar stracił pracę. Zdiagnozowano u niego zapalenie stawu biodrowego i przepuklinę na kręgosłupie. Ze względu na dolegliwości bólowe zaproponował pracodawcy zmianę trybu pracy ze zmian 24-godzinnych na 12-godzinne. Pracodawca nie zgodził się na takie warunki i rozwiązał z nim umowę o pracę. Obecnie rodzina utrzymuje się ze świadczenia 500 Plus, zasiłku dla bezrobotnych, świadczenia pielęgnacyjnego oraz zasiłku rodzinnego. Po odliczeniu kosztów utrzymania mieszkania oraz leczenia i rehabilitacji Michała, dochód na jednego członka rodziny wynosi 410.83 zł. Przed przyjściem na świat Igora, pan Waldemar odremontował mieszkanie - wygospodarował pomieszczenie na łazienkę oraz usunął grzyb ze ścian i odmalował pokój, w którym stanęło łóżeczko maluszka. Pan Waldemar rozpoczął kurs obsługi wózków widłowych. Oczekuje też na zabieg usunięcia przepukliny i wszczepienia endoprotezy stawu biodrowego. Jak tylko jego stan zdrowia się poprawi chce podjąć pracę operatora wózka widłowego. Rodzice najbardziej są dumni z dzieci. Michał i Natasza bardzo dobrze sobie radzą w szkole. Rodzina marzy o tym, żeby stan zdrowia Michała się poprawił oraz żeby mogli wyjechać na wspólne wakacje. Najbardziej potrzebne są środki do rehabilitacji Michała. Podczas remontu okazało się, że wersalka w pokoju jest zagrzybiała i trzeba było ją wyrzucić. Obecnie Pani Magdalena śpi na pożyczonej od znajomych sofie, a pan Waldemar na rozkładanym na podłodze materacu. Nie stać ich w tej chwili na zakup nowej. Rodzina będzie też wdzięczna za środki czystości, których dużo zużywa przy czwórce dzieci.

POTRZEBY RODZINY

- środki potrzebne do rehabilitacji Michała (taśmy potrzebne są do codziennej rehabilitacji)
- oliwka do pielęgnacji.
- wersalka (stara została wyrzucona, bo zniszczyła się przez wilgoć w
mieszkaniu. Teraz pani Magdalena śpi na pożyczonej sofie, a pan Waldemar na materacu na podłodze.)
- środki czystości (dużo jest ich zużywanych przy czwórce dzieci.)

1. Żywność trwała:

- produkty dla niemowląt: Bebiko
- [wymagania żywieniowe: Pharmaton Geriavit]
- [inne produkty żywnościowe: Mleko UHT]

2. Środki czystości
- artykuły dziecięce: oliwka dla dzieci, kapsułki do prania, krem Clotrimazol
- [inne:
taśmy kinesio tape 3NS TEX 5 cm (6 rolek/miesiąc)]

(Przydadzą się wszystkie środki czystości potrzebne w domu: płyny do mycia naczyń, mleczka do czyszczenia, ściereczki itp.)

3. Odzież
[Michał - przejściowe spodnie sportowe rozmiar: 160
(sylwetka: szczupła)]

[Michał - adidasy rozmiar: 39]

4. Pomoce szkolne
- Zeszyty, Farbki, Bloki, Przybory do pisania, Kredki, Plastelina

5. Wyposażenie mieszkania
- [Wersalka rozkładana do spania.]

6. Specjalne upominki

[Maksymilian - zabawki z motywem Psi Patrol]
Michał - zabawki z motywem Minecraft
Natasza - jazda konna (Łódź, okolice)

7. Potrzeby, które nie są rzeczami
Naprawa laptopa Michała.


WAŻNE INFORMACJE!

- rzeczy przynosimy do Duszpasterstwa Akademickiego "Węzeł" (ul. Kopcińskiego 1/3, Łódź), pn-pt w godz. 17.00-19.00 do 8 GRUDNIA 2017

- istnieje też możliwość przekazania rzeczy inną drogą po wcześniejszym ustaleniu (kontakt podany w opisie)

- rzeczy, które podarujesz rodzinie powinny być dla niej prezentem. Nie muszą być one nowe, a jeśli są używane – niech będą zadbane

- priorytetem są rzeczy wymienione na powyższej liście, jednakże pamiętajmy, że Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas i Rodzina na pewno ucieszy się również z dodatkowych upominków :)

Razem zmieniamy świat na lepsze!

Komentarze

Ilość komentarzy: 0 | dodaj komentarz »

Dodaj komentarz - pola oznaczone * są obowiązkoweDuszpasterstwo Akademickie „Węzeł” nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii
zamieszczanych na stronie.
Prosimy o wzajemny szacunek i kulturę osobistą.