Nasz adres

Duszpasterstwo Akademickie
Węzeł

ul. Kopcińskiego 1/3
90-242 Łódź

tel:
(42) 678 35 22 (wew. 44)

ks. Marian Chalecki
(wew. 23)

ks. Przemysław Solarski
(wew. 34)

mail:
wezel@salezjanie.pl

Węzeł na Facebook Węzeł na YouTube

Polecamy strony

Bezdopingu.bosko.pl Bosko.pl Ap.bosko.pl Suwalki-wilno.salezjanie.pl Salezjanie.pl Dominik.salezjanie.pl


Inne

strona wykonana przez:
BoskoMedia

standardy:
xhtml, css

stronę monitoruje:


Sternik

Kategorie: wszystkie  adwent  akcje  boże narodzenie  formacja  misje  modlitwa  muzyka  ojcostwo i macierzyństwo  poezja  refleksja  relacje  Słowo Duszpasterza  taize  wielkanoc  wielki post  wychowanie  wywiad 

 • Bp Tadeusz Zawsze jest czas na modlitwę

  dodano 19 stycznia 2007 | komentarzy: 0

  kategorie: modlitwa | formacja

  Modlić się można zawsze. Nawet wtedy, gdy pozornie nie ma na to czasu. Modlitwa nie wymaga specjalnego czasu. We współczesnym dynamicznym świecie trzeba korzystać z takich form modlitwy, jakie są dostępne - a jest ich mnóstwo.
 • O. Leon Knabit OSB Modlitwa i praca
  Fragment konferencji wygłoszonej w czasie sesji "Wieczernik" 2002.

  dodano 13 grudnia 2005 | komentarzy: 0

  kategorie: formacja | modlitwa

  "Módl się i pracuj" - mówi się, że to zdanie odróżnia benedyktynów od innych zakonów. Choć nie jest ono zapisane w regule, to przecież stanowi jej główne przesłanie i ukierunkowuje na modlitwę, pracę oraz na szacunek do drugiego człowieka. Można dodać jeszcze jedno zdanie: "nie bądź smutny!" Czasami mówi się nawet: "módl się i pracuj w radości serca". To są punkty, wokół których będę koncentrować nasze rozważania.
 • Marian Zawada OCD Heroizm modlitwy prawdziwej

  dodano 12 grudnia 2005 | komentarzy: 0

  kategorie: modlitwa | formacja

  Ludziom, którzy chcą prawdziwej modlitwy, potrzeba tylko jednego, by była właśnie prawdziwa. Gdzie rozpoczyna się prawda modlitwy? Rozpoczyna się po wielu latach dobrej, wytrwałej, mozolnej modlitwy. Po wielu latach modlitewnego szarpania się, mocowania z tym, co mi modlitwę zabiera, przychodzi czas łaski wypróbowanej. Czas prawdziwej modlitwy zaczyna się od stwierdzenia, że nie potrafię się modlić. Ten dramat nie zamyka się w sobie, jest świadkiem czegoś niezwykłego: człowiek wymodlił sobie modlitwę.
 • Wojciech Kudyba Różańcowa podróż

  dodano 12 grudnia 2005 | komentarzy: 0

  kategorie: formacja | modlitwa

  Odmawianie różańca nieco przypomina podróż. Zwłaszcza długą Jazdą koleją - z jej miarowym stukotem kół, osobliwym rytmem kolorów za oknem, powtarzającymi się raz po raz motywami stacji i trakcyjnych słupów. Istotny wydaje się właśnie ów niespieszny, kołyszący rytm. To dzięki niemu wyprawa staje się tym, czym jest w swej istocie: oderwaniem od chaosu codziennych zajęć, nabieraniem dystansu, zmianą perspektywy oglądania świata i samego siebie. To właśnie rytm sprawia, że każda prawdziwa wędrówka jest nie tylko eskapadą w dal, ale i w głąb - usposabia do medytacji. To właśnie za sprawą rytmu przebyta droga ma zawsze pewien dodatkowy wymiar - rozgrywa się nie tylko na osi poziomej, ale też - jeśli tak można powiedzieć - na osi pionowej, w znamiennym układzie góra-dół.