Nasz adres

Duszpasterstwo Akademickie
Węzeł

ul. Kopcińskiego 1/3
90-242 Łódź

tel:
(42) 678 35 22 (wew. 44)

ks. Jarosław Stasiński
(tel. 608 037 005)

ks. Andrzej Wujek
(tel. 692 477 627)

mail:
wezel@salezjanie.pl

Węzeł na Facebook Węzeł na YouTube

Polecamy strony

Bezdopingu.bosko.pl Bosko.pl Ap.bosko.pl Suwalki-wilno.salezjanie.pl Salezjanie.pl Dominik.salezjanie.pl


Inne

strona wykonana przez:
BoskoMedia

standardy:
xhtml, css

stronę monitoruje:
statystyka


Międzyduszpasterskie skupienie w D.A. "Kamienica"

Data: 5-6 października 2012 | « powrót

Jak co roku, na początku października, odbywa się akademickie skupienie międzyduszpasterskie. Studenci z łódzkich duszpasterstw zbierają się, by wspólnie wsłuchać się w Słowo Boże, modlić się, czuwać na adoracji Najświętszego Sakramentu, wysłuchać konferencji i razem spędzić wolny czas. W tym roku skupienie miało miejsce w Dominikańskim Duszpasterstwie Akademickim "Kamienica" w dniach 5 - 6 października.

Tematem skupienia było dobrze znane powiedzenie: "Żeby tak mi się chciało, jak mi się nie chce", czyli jak poradzić sobie z brakiem motywacji do pracy i nauki, do modlitwy, do angażowania się w życie społeczne.

Skupienie rozpoczęliśmy w piątek wieczorem, 5 października, wspólnymi nieszporami. Po nieszporach, kilka słów wprowadzających w temat skupienia wygłosił ks. Łukasz Tarnawski, duszpasterz D.A. "Piątka". Potem odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu i była też możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej.

Sobotę 6 października rozpoczęliśmy jutrznią, po której miała miejsce konferencja ks. Przemysława Solarskiego, naszego duszpasterza akademickiego. Natomiast po krótkiej przerwie na kawę i herbatę, ojciec Krzysztof Pałys opowiedział nam o swojej podróży autostopem do miejsca narodzin bł. Matki Teresy z Kalkuty.

Następnym punktem skupienia międzyduszpasterskiego była Msza święta w klasztorze ojców franciszkanów, w której homilię wygłosił ojciec Adam Wyszyński, duszpasterz D.A. "Kamienica".

Na zakończenie skupienia odbyło się wspólne ognisko w sadzie klasztoru oo. franciszkanów :)

zdjęcie

Komentarze

Ilość komentarzy: 0