Nasz adres

Duszpasterstwo Akademickie
Węzeł

ul. Kopcińskiego 1/3
90-242 Łódź

tel:
(42) 678 35 22 (wew. 44)

ks. Jarosław Stasiński
(tel. 608 037 005)

ks. Andrzej Wujek
(tel. 692 477 627)

mail:
wezel@salezjanie.pl

Węzeł na Facebook Węzeł na YouTube

Polecamy strony

Bezdopingu.bosko.pl Bosko.pl Ap.bosko.pl Suwalki-wilno.salezjanie.pl Salezjanie.pl Dominik.salezjanie.pl


Inne

strona wykonana przez:
BoskoMedia

standardy:
xhtml, css

stronę monitoruje:
statystyka


Czuwanie modlitewne przed zimową sesją egzaminacyjną

Data: 18 stycznia 2013 | « powrót

W piątek 18 stycznia w naszym duszpasterstwie akademickim odbyło się czuwanie modlitewne przed sesją. Była to doskonała okazja, by umocnić się duchowo na czas czekających nas zaliczeń i egzaminów oraz by bliżej poznać osobę św. Jana Bosko.

Spotkanie rozpoczęliśmy wspólnym odśpiewaniem nieszporów. Następnie konferencję skierował do nas ksiądz Paweł Sufleta, salezjanin. Mogliśmy m.in. dowiedzieć się na jakich filarach swoje życie duchowe opierał ksiądz Bosko.

Po przerwie na zregenerowanie sił przy herbacie i ciastku, ksiądz Przemysław Solarski wprowadził nas do modlitwy Lectio divina i trwaliśmy w obecności Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.

Nasze skupienie przed sesją egzaminacyjną zakończyliśmy o północy wspólną Eucharystią, podczas której ksiądz Marian Chalecki wygłosił kazanie, w którym wskazywał założyciela zgromadzenia salezjańskiego jako wzór dążenia do świętości.

Ważną rolę w przygotowaniu przedsesyjnego trwania na modlitwie odegrali członkowie wspólnot "Węzła", którzy byli odpowiedzialni za poszczególne punkty "czuwania z księdzem Bosko", za co im serdecznie dziękujemy.
zdjęcie

Komentarze

Ilość komentarzy: 0