Nasz adres

Duszpasterstwo Akademickie
Węzeł

ul. Kopcińskiego 1/3
90-242 Łódź

tel:
(42) 678 35 22 (wew. 44)

ks. Jarosław Stasiński
(tel. 608 037 005)

ks. Andrzej Wujek
(tel. 692 477 627)

mail:
wezel@salezjanie.pl

Węzeł na Facebook Węzeł na YouTube

Polecamy strony

Bezdopingu.bosko.pl Bosko.pl Ap.bosko.pl Suwalki-wilno.salezjanie.pl Salezjanie.pl Dominik.salezjanie.pl


Inne

strona wykonana przez:
BoskoMedia

standardy:
xhtml, css

stronę monitoruje:
statystyka


Pierwsza po wakacjach Góra Przemienienia

Data: 24 października 2013 | « powrót

Czym jest "Góra Przemienienia"? Najkrócej opisując, jest to comiesięczne spotkanie w naszym duszpasterstwie, podczas którego możemy wsłuchiwać się w Słowo Boże, wspólnie modlić się i śpiewać, wysłuchać konferencji, spotkać się ze znajomymi i porozmawiać... Ale najważniejsze jest to, że w tym czasie mamy okazję przebywać z Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie.
Może dla kogoś ten opis nie jest wystarczający, bo każdy z tego wieczoru modlitwy wychodzi w pewien sposób odmieniony - czy to student, który przybył na to spotkanie po raz pierwszy, czy ten, który ma za sobą już wiele "Gór Przemienienia".

I czwartkowy wieczór 24 października, kiedy miało miejsce pierwsze w tym roku akademickim spotkanie z cyklu, mógł być dla wielu mniej, lub bardziej wyjątkowy.
Tradycyjnie rozpoczęliśmy wspólnym przywitaniem, a potem modlitwą do Ducha świętego. Ksiądz Marian Chalecki wygłosił konferencję, w której wskazywał Jezusa jako tego, któremu możemy bez obaw i całkowicie zaufać. Po konferencji, w ciszy obcowaliśmy z naszym Panem ukrytym pod postacią Najświętszego Chleba, by potem chwalić Go śpiewem wraz z zespołem Acoustic Praise, który czuwa nad oprawą muzyczną każdej "Góry Przemienienia". Później w duszpasterskiej kawiarence był czas na wspólną rozmowę ze znajomymi.

Następne spotkanie 28 listopada...ale już dziś zapraszamy do Węzła, gdzie możemy wspólnie pogłębiać naszą wiarę i lepiej poznawać Chrystusa...
zdjęcie

Komentarze

Ilość komentarzy: 0