Nasz adres

Duszpasterstwo Akademickie
Węzeł

ul. Kopcińskiego 1/3
90-242 Łódź

tel:
(42) 678 35 22 (wew. 44)

ks. Jarosław Stasiński
(tel. 608 037 005)

ks. Andrzej Wujek
(tel. 692 477 627)

mail:
wezel@salezjanie.pl

Węzeł na Facebook Węzeł na YouTube

Polecamy strony

Bezdopingu.bosko.pl Bosko.pl Ap.bosko.pl Suwalki-wilno.salezjanie.pl Salezjanie.pl Dominik.salezjanie.pl


Inne

strona wykonana przez:
BoskoMedia

standardy:
xhtml, css

stronę monitoruje:
statystyka


"Przez ogród myśli i zadumań - w drodze ku Stwórcy"

Data: 17 listopada 2013 | « powrót

Józef Broda, multiinstrumentalista, jeden z najbardziej znanych muzyków ludowych, popularyzator muzyki tradycyjnej z Beskidów, który łączy muzykę z teatrem obrzędowym i barwnymi opowieściami z morałem, wystąpił wraz z łódzką harfistką Dorotą Szyszkowską-Janiak, w niedzielę 17 listopada w naszym duszpasterstwie. W swoim nietypowym koncercie-gawędzie zatytułowanym "Przez ogród myśli i zadumań - w drodze ku Stwórcy" skłaniał nas do refleksji nad tym, jak często świat, a nawet my sami potrafimy komplikować sobie życie, kiedy wszystko jest jasne, oczywiste, proste - wystarczy tylko otworzyć swoje oczy i serce dla siebie samego i drugiego człowieka, nie zapominając o swojej tożsamości i korzeniach.

Józef Broda jest laureatem pierwszych nagród na festiwalach krajowych i zagranicznych, m.in. w Bukowinie Tatrzańskiej (1971r.), w Kazimierzu nad Wisłą (1973r.), Festiwalu Telewizji „Arany Pawa” w Budapeszcie (1974r.- I nagroda narodowa). Zdobył złotą i srebrną jodłę na festiwalach harcerskich w Kielcach, wyróżnienie na Bydgoskich Impresjach Muzycznych. W 1979 r. razem z Teatrem „Stu” z Krakowa brał udział w Światowym Festiwalu Teatrów Obrzędowych w Nancy. Otrzymał nagrodę „Czerwonej Róży” (1979r.) oraz nagrodę im. Kolberga i Chałasińskiego (1984r.) za upowszechnianie kultury.

Pan Józef prowadzi również wiele krajowych i międzynarodowych festiwali, m.in. w Kazimierzu nad Wisłą, w Żywcu na "Tygodniu Kultury Beskidzkiej" (największym festiwalu folklorystycznym w Europie), na "Równicy" w Ustroniu podczas koncertu „Tam, gdzie biją źródła”, w Zielonej Górze, w Nowym Sączu, w Rzeszowie.

Sporo jego nagrań znajduje się w taśmotece folkloru w Warszawie, Katowicach, Krakowie, Wrocławiu, Budapeszcie, Kolonii. W oparciu o jego warsztaty powstało ponad 20 filmów dokumentalnych.

zdjęcie

Komentarze

Ilość komentarzy: 0