Nasz adres

Duszpasterstwo Akademickie
Węzeł

ul. Kopcińskiego 1/3
90-242 Łódź

tel:
(42) 678 35 22 (wew. 44)

ks. Jarosław Stasiński
(tel. 608 037 005)

ks. Andrzej Wujek
(tel. 692 477 627)

mail:
wezel@salezjanie.pl

Węzeł na Facebook Węzeł na YouTube

Polecamy strony

Bezdopingu.bosko.pl Bosko.pl Ap.bosko.pl Suwalki-wilno.salezjanie.pl Salezjanie.pl Dominik.salezjanie.pl


Inne

strona wykonana przez:
BoskoMedia

standardy:
xhtml, css

stronę monitoruje:
statystyka


Wielkopostne rekolekcje akademickie

Data: 23 - 25 marca 2015 | « powrót

Tegoroczne akademickie rekolekcje wielkopostne odbyły się w naszej parafii w dniach 23-25 marca. Katechezy, których tematem był werset z Ewangelii według św. Jana "Ja jestem drogą, prawdą i życiem", głosił do nas ks. Waldemar Pawelec, pallotyn od wielu lat posługujący na Ukrainie.

W czasie tych trzech dni nauk mogliśmy - w ramach jałmużny wielkopostnej - nieść pomoc niepełnosprawnym dzieciom z sierocińca w Załuczu na Ukrainie. Członkowie węzłowej Grupy Misyjnej, którzy niejednokrotnie wyjeżdżali i pracowali w Załuczu jako wolontariusze, poprosili nas o pomoc w postaci zakupu preparatów odżywczych tzw. Nutridrinków. Preparaty zostaną przekazane dzieciom z sierocińca na Ukrainie, zwłaszcza tym najbardziej niedożywionym i nie mającym możliwości przyjmowania pokarmu inaczej niż tylko w płynnej formie.

Trzeciego dnia rekolekcji mieliśmy również okazję włączyć się w dzieło Duchowej Adopcji w Dzień Świętości Życia, który przypada 25 marca w święto Zwiastowania Pańskiego. W uroczystej Eucharystii dziękowaliśmy Bogu za trzy dni katechez i prosiliśmy o ich dobre owoce, a także modliliśmy się naszych osobistych intencjach.
zdjęcie

Komentarze

Ilość komentarzy: 0