Nasz adres

Duszpasterstwo Akademickie
Węzeł

ul. Kopcińskiego 1/3
90-242 Łódź

tel:
(42) 678 35 22 (wew. 44)

ks. Jarosław Stasiński
(tel. 608 037 005)

ks. Andrzej Wujek
(tel. 692 477 627)

mail:
wezel@salezjanie.pl

Węzeł na Facebook Węzeł na YouTube

Polecamy strony

Bezdopingu.bosko.pl Bosko.pl Ap.bosko.pl Suwalki-wilno.salezjanie.pl Salezjanie.pl Dominik.salezjanie.pl


Inne

strona wykonana przez:
BoskoMedia

standardy:
xhtml, css

stronę monitoruje:
statystyka


Islam a chrześcijaństwo - kilka lektur na temat

Data: 29 listopada 2015 | « powrót

W niedzielę 29 listopada w naszym duszpasterstwie odbyło się "Spotkanie z ciekawą książką", które poprowadzili redaktorzy portali Bosko.pl oraz Tominowina.pl. Przedstawili nam oni kilka powieści oraz publikacji z literatury faktu porównujących oraz poruszających wzajemną relację dwóch największych religii świata - islamu i chrześcijaństwa.

Zrecenzowane nam zostały pozycje jak "Jezus i Mahomet" Marka A. Gabriela, "Niepoprawny politycznie przewodnik po islamie i krucjatach" Roberta Spencera, książki Oriany Fallaci "Wściekłość i duma" oraz "Siła rozumu", a także "Islam - przyszłość czy wyzwanie" Davida Pawsona. Pokazują one podobieństwa i różnice islamu i chrześcijaństwa. Omówione zostały także powieści "Uległość" Michela Houellebecqa i "Meczet Notre Dame. Rok 2048" Eleny Czudinovej należące do literatury fikcji politycznej.

Zachęceni zostaliśmy również do obejrzenia filmu "Apostoł" w reżyserii Cheyenne Carron, który opowiada o muzułmańskiej rodzinie we Francji, w której młody Akim, mający zostać imamem, nawraca się na chrześcijaństwo.
zdjęcie

Komentarze

Ilość komentarzy: 0