Nasz adres

Duszpasterstwo Akademickie
Węzeł

ul. Kopcińskiego 1/3
90-242 Łódź

tel:
(42) 678 35 22 (wew. 44)

ks. Jarosław Stasiński
(tel. 608 037 005)

ks. Andrzej Wujek
(tel. 692 477 627)

mail:
wezel@salezjanie.pl

Węzeł na Facebook Węzeł na YouTube

Polecamy strony

Bezdopingu.bosko.pl Bosko.pl Ap.bosko.pl Suwalki-wilno.salezjanie.pl Salezjanie.pl Dominik.salezjanie.pl


Inne

strona wykonana przez:
BoskoMedia

standardy:
xhtml, css

stronę monitoruje:
statystyka


Akademickie rekolekcje adwentowe

Data: 6-9 grudnia 2015 | « powrót

Tegoroczne akademickie rekolekcje adwentowe odbyły się w naszej parafii w dniach od 6 do 9 grudnia. Poprowadziła je Wspólnota Chemin Neuf. Ta wspólnota katolicka o powołaniu ekumenicznym, założona w 1973 roku w Lyonie we Francji, odpowiedzialna jest m. in. za przygotowanie młodych ludzi na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku.

W ciągu tych kilku dni katechez zatytułowanych "Przemienieni przez miłość", mogliśmy wysłuchać konferencji Ojca Hasso oraz wielu świadectw naszych rówieśników o tym, jak doznali w swoim życiu Bożej Miłości, która odmieniła ich serca.

Rekolekcje rozpoczęliśmy niedzielną Eucharystią. Następne dni wypełniło Słowo Boże, świadectwa, konferencje, uwielbienie Boga przez wspólną modlitwę i śpiew. Trzeciego dnia, który był dniem sakramentu pojednania, mogliśmy skorzystać ze spowiedzi świętej i modlitwy wstawienniczej. Mogliśmy również adorować Chrystusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.

Rekolekcje zakończyliśmy uroczystą Mszą świętą, w której powierzaliśmy Bogu nas wszystkich, by ten czas katechez odmienił nas i pozwolił jeszcze bardziej przybliżyć się do Chrystusa, a także, by nadchodzące Światowe Dni Młodzieży w naszym kraju pomógły odmienić serca wielu młodych.
zdjęcie
« poprzednie 57 / 57 następne »  

Komentarze

Ilość komentarzy: 0