Nasz adres

Duszpasterstwo Akademickie
Węzeł

ul. Kopcińskiego 1/3
90-242 Łódź

tel:
(42) 678 35 22 (wew. 44)

ks. Jarosław Stasiński
(tel. 608 037 005)

ks. Andrzej Wujek
(tel. 692 477 627)

mail:
wezel@salezjanie.pl

Węzeł na Facebook Węzeł na YouTube

Polecamy strony

Bezdopingu.bosko.pl Bosko.pl Ap.bosko.pl Suwalki-wilno.salezjanie.pl Salezjanie.pl Dominik.salezjanie.pl


Inne

strona wykonana przez:
BoskoMedia

standardy:
xhtml, css

stronę monitoruje:
statystyka


Monodram "Belfer"

Data: 27 czerwca 2012 | « powrót

W środę, 27 czerwca, w naszym duszpasterstwie pan Marek Ciuchucki, aktor Teatru Nowego w Łodzi, wystawił monodram pod tytułem "Belfer" Jean'a-Pierre'a Dopagne'a.
Spektakl porusza problem trudnych relacji nauczyciel-uczeń. "Co dziś znaczy być nauczycielem? Co znaczy stawać codziennie przed klasą i patrzeć w dwadzieścia kilka par oczu, spragnionych jedynie świętego spokoju? W sytuacji, gdy samemu tak bardzo się go pragnie… Jak nie stracić ideałów, jak nie poddać się?".

Monodram "Belfer" zdobył m.in. Grand Prix na VIII Ogólnopolskim Przeglądzie Monodramu Współczesnego w Warszawie - maj 2010;
I miejsce na V Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Ogródkowych w Częstochowie - sierpień 2010; Grand Prix na Festiwalu Monodramu MONOBLOK w Gdańsku - październik 2010; Grand Prix na Festiwalu WINDOWISKO w Gdańsku- październik 2010; Nagroda na Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Jednego Aktora we Wrocławiu - listopad 2010.

Jak mówi sam pan Marek, "spektakl pozostawia niezapomniane wrażenie i sprawia, że człowiek z większą uwagą wchodzi w świat relacji międzyludzkich".

Po spektaklu miało miejsce spotkanie z aktorem oraz dyskusja na temat monodramu.