Nasz adres

Duszpasterstwo Akademickie
Węzeł

ul. Kopcińskiego 1/3
90-242 Łódź

tel:
(42) 678 35 22 (wew. 44)

ks. Jarosław Stasiński
(tel. 608 037 005)

ks. Andrzej Wujek
(tel. 692 477 627)

mail:
wezel@salezjanie.pl

Węzeł na Facebook Węzeł na YouTube

Polecamy strony

Bezdopingu.bosko.pl Bosko.pl Ap.bosko.pl Suwalki-wilno.salezjanie.pl Salezjanie.pl Dominik.salezjanie.pl


Inne

strona wykonana przez:
BoskoMedia

standardy:
xhtml, css

stronę monitoruje:
statystyka


Na bieszczadzkim szlaku...

Data: 4 - 11 września 2012 | « powrót

Piękno Bieszczadów jest chyba znane każdemu, jeśli nie z widzenia, to przynajmniej ze słyszenia. Węźlacy postanowili zatem wykorzystać ostatnie chwile wakacji na zdobywanie szczytów i połonin tych osobliwych gór w dniach 4 -11 września.

Na początku odwiedziliśmy Lesko i pojechaliśmy zobaczyć zaporę na Zalewie Solińskim. Potem, z miejscowości Brzegi Górne, wyruszyliśmy na czerwony szlak, który prowadzi przez Połoninę Caryńską do Ustrzyk Górnych, gdzie przez kilka dni nocowaliśmy. W następnych dniach zdobywaliśmy pas Bukowe Berdo, szczyty jak Tarnica, Wielka i Mała Rawka.

Po zmianie bazy noclegowej z Ustrzyk Górnych na miejscowość o nazwie Wetlina, zdobywaliśmy szczyty: Jawornik, Rabia Skała, Dziurkowiec, Płasza, Magura Stuposiańska i Przysłup Caryński. Ostatniego dnia przemierzaliśmy Połoninę Wetlińską.

Odwiedziliśmy także Łopienkę, miejscowość - symbol, nieistniejącą już wioskę, której mieszkańcy zostali deportowani w 1947 roku w ramach Akcji "Wisła". Takich opustoszałych wiosek w Bieszczadach jest wiele, o czym świadczą zapomniane cerkwiska, cmentarze i zdziczałe sady, które spotykaliśmy przy wejściach na niektóre szlaki.

Nie da się ukryć, że Bieszczady nas urzekły. Choć dały nam się odczuć w bólu stawów, otarciach i pęcherzach na stopach, żal nam było opuszczać góry, o których ułożono chyba najwięcej wierszy i piosenek :)