Nasz adres

Duszpasterstwo Akademickie
Węzeł

ul. Kopcińskiego 1/3
90-242 Łódź

tel:
(42) 678 35 22 (wew. 44)

ks. Jarosław Stasiński
(tel. 608 037 005)

ks. Andrzej Wujek
(tel. 692 477 627)

mail:
wezel@salezjanie.pl

Węzeł na Facebook Węzeł na YouTube

Polecamy strony

Bezdopingu.bosko.pl Bosko.pl Ap.bosko.pl Suwalki-wilno.salezjanie.pl Salezjanie.pl Dominik.salezjanie.pl


Inne

strona wykonana przez:
BoskoMedia

standardy:
xhtml, css

stronę monitoruje:
statystyka


Akademickie Rekolekcje Adwentowe

Data: 10 - 12 grudnia 2012 | « powrót

Adwent to wyjątkowy okres radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Zbawiciela. W tym czasie pomocą w lepszym przygotowaniu serc na narodziny Chrystusa są rekolekcje.

W tym roku Akademickie Rekolekcje Adwentowe odbyły się w dniach 10 - 12 grudnia. Poprowadził je, pod tytułem "Historia pewnego upadku", ks. Przemysław Solarski, nasz duszpasterz akademicki.

Te trzy dni, w których wysłuchiwaliśmy nauk, poddawaliśmy się zadumie i wyciszeniu, mogliśmy pojednać się z Bogiem w sakramencie pokuty oraz uczestniczyć w Eucharystii, były naszym przygotowaniem do głębszego i pełniejszego przeżycia narodzin Zbawiciela.

W czasie rekolekcji mogliśmy również uczynić wyjątkowy rodzaj jałmużny. Grupa misyjna działająca przy DA "Węzeł" zorganizowała zbiórkę przyborów szkolnych i ubrań dziecięcych. Zostaną one wysłane do miejscowości w Boliwii, do której wyjechał pół roku temu na misje nasz węzłowy kolega, Szymon. Już teraz wiemy, że podarowaliście sporo przedmiotów, których potrzebują boliwijskie dzieci z ubogich rodzin. Składamy za to serdeczne podziękowania każdemu z Was i życzymy radości z pomagania potrzebującym :)

Warto też wspomnieć o obrazie, który w tych dniach pogłębiania naszej wiary był główną częścią dekoracji. Obraz zatytułowany "Upadek", namalowany został przez absolwentkę "Węzła", panią Julitę Blady-Cłapa i oddawał sens tytułu rekolekcji głoszonych przez ks. Przemysława.