Nasz adres

Duszpasterstwo Akademickie
Węzeł

ul. Kopcińskiego 1/3
90-242 Łódź

tel:
(42) 678 35 22 (wew. 44)

ks. Jarosław Stasiński
(tel. 608 037 005)

ks. Andrzej Wujek
(tel. 692 477 627)

mail:
wezel@salezjanie.pl

Węzeł na Facebook Węzeł na YouTube

Polecamy strony

Bezdopingu.bosko.pl Bosko.pl Ap.bosko.pl Suwalki-wilno.salezjanie.pl Salezjanie.pl Dominik.salezjanie.pl


Inne

strona wykonana przez:
BoskoMedia

standardy:
xhtml, css

stronę monitoruje:
statystyka


Wielkopostna Góra Przemienienia

Data: 28 lutego 2013 | « powrót

Nasze comiesięczne spotkanie z cyklu Góra Przemienienia tym razem przypadło na czwartek 28 lutego – ostatni dzień pontyfikatu papieża Benedykta XVI. W tym historycznym momencie zebraliśmy się w kaplicy DA Węzeł, by przy dźwiękach muzyki wspólnie się modlić.

Rozpoczęliśmy Mszą Świętą w kościele parafialnym w ramach „Bosko i Beztrosko” - wspomnienia patrona naszej parafii, św. Jana Bosko. Następnie przeszliśmy do kaplicy duszpasterstwa, gdzie po modlitwie do Ducha Świętego zostaliśmy wprowadzeni do tematu spotkania. W swojej konferencji ks. Marcin Majsik przybliżył nam nieco osobę Josepha Ratzingera i skłonił do refleksji nad znaczeniem powszechności Kościoła.

Adoracja w ciszy sprzyjała atmosferze skupienia. Przed obliczem naszego Pana mogliśmy zastanowić się nad sprawami, które pragniemy Mu powierzyć. Była to również okazja do przemyśleń na temat naszego sposobu przeżywania Wielkiego Postu i umocnienia w postanowieniach oraz wyrzeczeniach. Jak zawsze pamiętaliśmy o modlitwie za Węźlaków, którzy odkryli swoje powołania kapłańskie, misyjne, zakonne.

W czasie trwania spotkania nieustannie towarzyszył nam zespół Acoustic Praise, tradycyjnie czuwający nad oprawą muzyczną.