Nasz adres

Duszpasterstwo Akademickie
Węzeł

ul. Kopcińskiego 1/3
90-242 Łódź

tel:
(42) 678 35 22 (wew. 44)

ks. Jarosław Stasiński
(tel. 608 037 005)

ks. Andrzej Wujek
(tel. 692 477 627)

mail:
wezel@salezjanie.pl

Węzeł na Facebook Węzeł na YouTube

Polecamy strony

Bezdopingu.bosko.pl Bosko.pl Ap.bosko.pl Suwalki-wilno.salezjanie.pl Salezjanie.pl Dominik.salezjanie.pl


Inne

strona wykonana przez:
BoskoMedia

standardy:
xhtml, css

stronę monitoruje:
statystyka


Weekend majowy w Poznaniu

Data: 1-2 maja 2013 | « powrót

Weekend majowy (1-2 maja) Węźlacy postanowili spędzić w Poznaniu. Pomimo, że niektórzy jeszcze w drodze zastanawiali się nad Warszawą czy Gdańskiem, 17-osobowa ekipa, w pełnym składzie dotarła do klasztoru oo. Karmelitów Bosych w Poznaniu, skąd tego samego dnia, pieszo ruszyła na Stare Miasto. Na Górze Przemysława znaleźli Zamek Królewski, zwiedzili Stary Rynek i Ostrów Tumski. Oglądali Zamek Cesarski, Teatr Wielki, pozostałości po twierdzy poligonalnej. Przeszli także ulicą Półwiejską, mijali budynki dawnej poczty i Stary Browar. Niestety tylko nielicznym udało się znaleźć „poznańskie koziołki”, o dziwo, nie na wieży zegarowej ratusza. Widocznie koziołki 1 maja też nie pracują.
Pomimo bolących nóg, po dniu pełnym wrażeń, Węźlacy z uśmiechami na twarzach wrócili do klasztoru na nocleg.
Plan był bardzo napięty, dlatego 2 maja wyruszyli wcześnie rano, by dojechać do królewskiego miasta – Gniezna, a także do Lichenia i Lądu nad Wartą. Zatrzymali się również na Polach Lednickich, gdzie przeszli przez Bramę Trzeciego Tysiąclecia.

Wyprawę zakończyli tak, jak ją rozpoczęli – Mszą Świętą , której przewodniczyli duszpasterze "Węzła". Dziękowali Bogu za bezpieczną podróż i owocnie spędzony wolny czas.