Nasz adres

Duszpasterstwo Akademickie
Węzeł

ul. Kopcińskiego 1/3
90-242 Łódź

tel:
(42) 678 35 22 (wew. 44)

ks. Jarosław Stasiński
(tel. 608 037 005)

ks. Andrzej Wujek
(tel. 692 477 627)

mail:
wezel@salezjanie.pl

Węzeł na Facebook Węzeł na YouTube

Polecamy strony

Bezdopingu.bosko.pl Bosko.pl Ap.bosko.pl Suwalki-wilno.salezjanie.pl Salezjanie.pl Dominik.salezjanie.pl


Inne

strona wykonana przez:
BoskoMedia

standardy:
xhtml, css

stronę monitoruje:
statystyka


Góra Przemienienia - "Matka Przemienienia"

Data: 23 maja 2013 | « powrót

Maj w Kościele poświęcony jest Matce Bożej. Poprzez nabożeństwa majowe, różaniec oraz inne formy modlitwy pragniemy czcić Maryję i prosić o jej wstawiennictwo u Boga.

Dlatego w tym miesiącu nasze spotkanie z serii Góra Przemienienia przeżywaliśmy pod hasłem „Matka Przemienienia”. Ks. Przemysław Solarski w swojej konferencji uświadomił nam, że Maryja, choć nie potrzebowała nawrócenia, również podlegała procesowi przemiany i warto ją prosić o modlitwę w intencji przemiany naszych serc.
Podczas spotkania nie zabrakło stałych elementów takich, jak przywitanie, adoracja Najświętszego Sakramentu czy modlitwa za ”Węźlaków”, którzy odkryli w sobie powołania kapłańskie, misyjne, zakonne. Po raz pierwszy w tym roku towarzyszył nam nasz kolega Szymon Banaszczyk, który kilka dni temu wrócił z pobytu w Ameryce Południowej.

Pomimo nawału pracy związanej z przygotowaniami do koncertów oraz nagrywaniem płyty „Bosko” na Górze Przemienienia nie zabrakło zespołu Acoustic Praise.

Tego wieczoru mieliśmy okazję śpiewem oraz słowem pomodlić się w bliskich nam intencjach - za studentów, maturzystów i zbliżające się egzaminy.