Nasz adres

Duszpasterstwo Akademickie
Węzeł

ul. Kopcińskiego 1/3
90-242 Łódź

tel:
(42) 678 35 22 (wew. 44)

ks. Jarosław Stasiński
(tel. 608 037 005)

ks. Andrzej Wujek
(tel. 692 477 627)

mail:
wezel@salezjanie.pl

Węzeł na Facebook Węzeł na YouTube

Polecamy strony

Bezdopingu.bosko.pl Bosko.pl Ap.bosko.pl Suwalki-wilno.salezjanie.pl Salezjanie.pl Dominik.salezjanie.pl


Inne

strona wykonana przez:
BoskoMedia

standardy:
xhtml, css

stronę monitoruje:
statystyka


Relikwie św. Jana Bosko w Łodzi

Data: 6 -7 czerwca 2013 | « powrót

Dni 6 i 7 czerwca były wyjątkowym okresem dla naszej parafii i duszpasterstwa. W tych dniach gościliśmy relikwie Ojca i Patrona Młodzieży - księdza Jana Bosko.

Relikwie świętego przybyły w południe 6 czerwca do parafii św. Teresy i św. Jana Bosko. Powitania dokonał ks. Wojciech Kułak, dyrektor naszej parafialnej wspólnoty salezjańskiej wraz z biskupem Ireneuszem Pękalskim, który przewodniczył uroczystej Mszy św. powitalnej z udziałem dzieci i młodzieży.

Następnie odbywały się Msza św. dla grup apostolskich i modlitewnych oraz czuwanie młodzieży z Oratorium św. Jana Bosko i Oratorium sióstr salezjanek z ul. Brauna.
Mszy św. centralnej przewodniczył arcybiskup Marek Jędraszewski, a Msza w intencji sesji egzaminacyjnej dla studentów odbyła się pod przewodnictwem biskupa Adama Lepy.
O północy miała miejsce wyjątkowa Eucharystia Rodziny Salezjańskiej, podczas której kapłani salezjanie, siostry salezjanki oraz salezjanie świeccy, odnowili przy relikwiach swoje śluby i przyrzeczenia. Później odbyło się całonocne czuwanie dla wspólnot parafialnych.

Również tego dnia, uroczystości związane z pobytem relikwii Jana Bosko w Łodzi, uświetnili swoimi koncertami i muzyczną oprawą Mszy świętych Salezjańskie Szkoły Muzyczne z Lutomierska, zespół Acoustic Praise oraz chór Hope z Turynu wraz z chórem z Konstantynowa.

Rankiem 7 czerwca odbyło się nabożeństwo przekazania relikwii, a po nim kolorowy i radosny przemarsz do Zespołu Szkół Salezjańskich na ul. Wodną, gdzie odbywały się dalsze uroczystości peregrynacji. Tam też miało miejsce pożegnanie ks. Bosko i relikwiarz ze szczątkami świętego wyruszył do innych salezjańskich parafii w Polsce.