Nasz adres

Duszpasterstwo Akademickie
Węzeł

ul. Kopcińskiego 1/3
90-242 Łódź

tel:
(42) 678 35 22 (wew. 44)

ks. Jarosław Stasiński
(tel. 608 037 005)

ks. Andrzej Wujek
(tel. 692 477 627)

mail:
wezel@salezjanie.pl

Węzeł na Facebook Węzeł na YouTube

Polecamy strony

Bezdopingu.bosko.pl Bosko.pl Ap.bosko.pl Suwalki-wilno.salezjanie.pl Salezjanie.pl Dominik.salezjanie.pl


Inne

strona wykonana przez:
BoskoMedia

standardy:
xhtml, css

stronę monitoruje:
statystyka


Przedwakacyjna Góra Przemienienia

Data: 27 czerwca 2013 | « powrót

Ostatnia Góra Przemienienia w tym roku akademickim odbyła się 27 czerwca i jak zawsze w kaplicy DA Węzeł. Upłynęła ona w charakterze podziękowań Bogu i sobie nawzajem...

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy tradycyjnie wspólnym przywitaniem. Następnie, po modlitwie do Ducha Świętego, wysłuchaliśmy konferencji ks. Mariana Chaleckiego, który uświadomił nam jak ważne jest zaufanie Bogu nawet wtedy (a może szczególnie wtedy), gdy w naszym życiu przychodzi czas trudności i niepokojów i zaczyna ogarniać nas lęk.

Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy mogliśmy podsumować kończący się rok akademicki, ocenić owoce naszej obecności i działalności we wspólnocie oraz podziękować za otrzymane łaski. Usłyszeliśmy także słowa Moniki (przebywającej na misjach w Zambii), które skierowała do nas w swoim liście.

Nasza comiesięczna modlitwa o rozeznanie życiowego powołania miała w czasie tej Góry Przemienienia szczególny wymiar. Nasza koleżanka Ola Wróbel otrzymała krzyż misyjny i we wrześniu wyjeżdża do Ameryki Południowej. Podczas modlitwy wstawienniczej, prosiliśmy Boga o wszelkie łaski potrzebne wolontariuszce do posługi za granicą.

Ten przedwakacyjny wieczór modlitwy zakończyliśmy wspólnymi podziękowaniami. W szczególności dziękowaliśmy zespołowi Acoustic Praise, który niezmiennie i wytrwale czuwa nad oprawą muzyczną każdej Góry Przemienienia.

Po spotkaniu, w kawiarence węzłowej był czas na rozmowy i pożegnania... Następna Góra Przemienienia w październiku.