Nasz adres

Duszpasterstwo Akademickie
Węzeł

ul. Kopcińskiego 1/3
90-242 Łódź

tel:
(42) 678 35 22 (wew. 44)

ks. Jarosław Stasiński
(tel. 608 037 005)

ks. Andrzej Wujek
(tel. 692 477 627)

mail:
wezel@salezjanie.pl

Węzeł na Facebook Węzeł na YouTube

Polecamy strony

Bezdopingu.bosko.pl Bosko.pl Ap.bosko.pl Suwalki-wilno.salezjanie.pl Salezjanie.pl Dominik.salezjanie.pl


Inne

strona wykonana przez:
BoskoMedia

standardy:
xhtml, css

stronę monitoruje:
statystyka


Spotkanie opłatkowe wszystkich pokoleń Węźlaków

Data: 4 stycznia 2014 | « powrót

W tym roku przypada 50. rocznica założenia Duszpasterstwa Akademickiego "Węzeł". Już od 50 lat kolejne pokolenia studentów odwiedzają sale naszego duszpasterstwa.

Absolwenci "Węzła" co roku zbierają się na tradycyjnym spotkaniu opłatkowym. Tym razem zaproszeni zostali również studenci, którzy obecnie uczestniczą w życiu duszpasterstwa. Oczywiście nie zabrakło poprzednich duszpasterzy akademickich. To właśnie dzięki nim, a w szczególności ks. Walerianowi Jastęrzębiec-Święcickiemu, to spotkanie miało miejsce.

Rozpoczęliśmy od wykładu doktora Przemysława Żurawskiego vel. Grajewskiego pt. "Świadomość historyczna Polaków, jako wyzwanie". Mogliśmy zadawać pytania, na które Pan Doktor udzielał wyczerpujących odpowiedzi. Następnie udaliśmy się do kościoła, aby tam uczestniczyć w Eucharystii, w której udział wzięli byli duszpasterze "Węzła". Ks. Przemysław Solarski - wikariusz Prowincjała Salezjanów Inspektorii Warszawskiej, który także związany był z węzłową wspólnotą akademicką, skierował do nas swoje słowo w homilii i przewodniczył tej uroczystej Mszy Świętej. Po błogosławieństwie przeszliśmy do sali jadalnej, gdzie został odczytany fragment Ewangelii o narodzeniu Chrystusa, wysłuchaliśmy życzeń duszpasterzy, śpiewaliśmy kolędy i podzieliliśmy się opłatkiem.

Tego wieczoru doświadczenie starszych pokoleń spotkało się z nowinkami przyniesionymi przez młodszych Węźlaków. Mogliśmy porozmawiać, wymienić się poglądami, informacjami, porównać obecne funkcjonowanie "Węzła" z tym sprzed lat.

Warto znać swoją historię - historię Polski, swojej rodziny, ale również duszpasterstwa akademickiego, które tworzymy.