Nasz adres

Duszpasterstwo Akademickie
Węzeł

ul. Kopcińskiego 1/3
90-242 Łódź

tel:
(42) 678 35 22 (wew. 44)

ks. Jarosław Stasiński
(tel. 608 037 005)

ks. Andrzej Wujek
(tel. 692 477 627)

mail:
wezel@salezjanie.pl

Węzeł na Facebook Węzeł na YouTube

Polecamy strony

Bezdopingu.bosko.pl Bosko.pl Ap.bosko.pl Suwalki-wilno.salezjanie.pl Salezjanie.pl Dominik.salezjanie.pl


Inne

strona wykonana przez:
BoskoMedia

standardy:
xhtml, css

stronę monitoruje:
statystyka


Góra Przemienienia

Data: 30 stycznia 2014 | « powrót

31 stycznia obchodzone jest liturgiczne wspomnienie św. Jana Bosko - patrona młodzieży i założyciela zgromadzenia salezjańskiego. Dla rodziny salezjańskiej jest to wyjątkowy czas świętowania i dziękowania Bogu za osobę Księdza Bosko. Dlatego też, w naszym duszpasterstwie, w wigilię tej wyjątkowej uroczystości, Góra Przemienienia poświęcona była osobie Ojca Młodzieży.

Spotkanie rozpoczęliśmy tradycyjnie od wspólnego przywitania i rozśpiewania z zespołem Acoustic Praise, który czuwał nad oprawą muzyczną tego wieczoru modlitwy.

W swojej konferencji ks. Wojciech Kułak, dyrektor domu salezjańskiego w naszej parafii, przybliżył nam osobę nastoletniego Janka Bosko, jako wzór młodego chrześcijanina pełnego dobroci i miłości do ludzi, a zwłaszcza swoich rówieśników, i który w swojej wierze był szczery i prawdziwy.

Po konferencji, by świętowanie miało prawdziwie radosny charakter, odbyło się losowanie z nagrodami. Następnie w ciszy mogliśmy przebywać w obecności Chrystusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie...