Nasz adres

Duszpasterstwo Akademickie
Węzeł

ul. Kopcińskiego 1/3
90-242 Łódź

tel:
(42) 678 35 22 (wew. 44)

ks. Jarosław Stasiński
(tel. 608 037 005)

ks. Andrzej Wujek
(tel. 692 477 627)

mail:
wezel@salezjanie.pl

Węzeł na Facebook Węzeł na YouTube

Polecamy strony

Bezdopingu.bosko.pl Bosko.pl Ap.bosko.pl Suwalki-wilno.salezjanie.pl Salezjanie.pl Dominik.salezjanie.pl


Inne

strona wykonana przez:
BoskoMedia

standardy:
xhtml, css

stronę monitoruje:
statystyka


Akademickie Skupienie Wielkopostne

Data: 7 - 9 marca 2014 | « powrót

Tradycyjnie na nasze Akademickie Skupienie Wielkopostne wyjechaliśmy do Czerwińska nad Wisłą. Kilka dni modlitwy, refleksji, ale również kontaktu z drugim człowiekiem minęło nam wyjątkowo szybko...

W piątek wieczorem wyruszyliśmy z Łodzi, by po dwóch godzinach rozpakowywać bagaże w Ośrodku Młodzieżowo - Powołaniowym EMAUS prowadzonym przez salezjanów, a potem wziąć udział we Mszy Świętej na zakończenie dnia i odpocząć po przebytej podróży.

Sobotę (8 marca) obchodziliśmy w sposób szczególny ze względu na urodziny naszych węzłowych znajomych, Ewy i Adama, oraz Dzień Kobiet. Panowie, choć w znacznej mniejszości, stanęli na wysokości zadania i zaskoczyli panie życzeniami i lizakami w kształcie kwiatów. Oczywiście nie był to tylko dzień świętowania, ale również wytężonej pracy umysłowej i duchowej. Uczestniczyliśmy w jutrzni, Eucharystii, wysłuchaliśmy konferencji ks. Mariana Chaleckiego, przeżyliśmy czas refleksji i zadumy oglądając Misterium Męki Pańskiej... Wieczór spędziliśmy na adoracji i spowiedzi.

Niedziela była ostatnim dniem naszego skupienia. Po jutrzni i śniadaniu ks. Sławomir Piotrowski mówił nam o modlitwie jako relacji z Bogiem. Eucharystii przewodniczył ks. Przemysław Solarski – wikariusz inspektora salezjanów prowincji warszawskiej, który wygłosił w niej homilię. Po obiedzie spakowaliśmy się i wyruszyliśmy w drogę powrotną do Łodzi.

Dziękujemy organizatorom i gospodarzom, jak również wspólnocie z Płocka, za razem spędzony czas. Podczas skupienia modliliśmy się o dobre jego owoce. Niech ziarno zasiane w sercach kiełkuje i przemienia nasze życie.