Nasz adres

Duszpasterstwo Akademickie
Węzeł

ul. Kopcińskiego 1/3
90-242 Łódź

tel:
(42) 678 35 22 (wew. 44)

ks. Jarosław Stasiński
(tel. 608 037 005)

ks. Andrzej Wujek
(tel. 692 477 627)

mail:
wezel@salezjanie.pl

Węzeł na Facebook Węzeł na YouTube

Polecamy strony

Bezdopingu.bosko.pl Bosko.pl Ap.bosko.pl Suwalki-wilno.salezjanie.pl Salezjanie.pl Dominik.salezjanie.pl


Inne

strona wykonana przez:
BoskoMedia

standardy:
xhtml, css

stronę monitoruje:
statystyka


Akademickie Rekolekcje Wielkopostne

Data: 31 marca - 2 kwietnia 2014 | « powrót

Wielki Post jest czasem refleksji, wyciszenia, powrotu na właściwą ścieżkę życia. W tym okresie ważnym elementem są rekolekcje. Akademickie Rekolekcje Wielkopostne odbyły się w naszym kościele parafialnym w dniach 31 marca - 2 kwietnia.

Ks. Adam Węgrzyn wygłosił dla nas szereg katechez zatytułowanych: "Studnia Jakuba". Pierwszego dnia usłyszeliśmy konferencję na temat spotkania Jezusa z Samarytanką, właśnie przy Jakubowej studni. Drugi dzień rekolekcji to tradycyjnie dzień spowiedzi. Oprócz wysłuchania Słowa Bożego i konferencji, mogliśmy przystąpić do sakramentu pokuty i trwać na adoracji Najświętszego Sakramentu. Trzeciego dnia rekolekcje zakończyliśmy uroczystą Mszą Świętą. Oczywiście homilię wygłosił ksiądz rekolekcjonista. W darach zostały zaniesione przed ołtarz nasze intencje, z którymi przybyliśmy na Eucharystię. Wyjątkowo w tym roku zakończenie naszych rekolekcji przypadło w dzień 9 rocznicy śmierci bł. Jana Pawła II, dlatego po zakończonej Mszy mogliśmy wziąć udział w Apelu Jasnogórskim i modlić się za wstawiennictwem błogosławionego papieża.

Dziękujemy Ks. Adamowi za skierowane do nas słowo, wszystkim spowiednikom, którzy zgodzili się poświęcić nam swój czas, duszpasterzom akademickim za organizację rekolekcji oraz wspólnotom posługującym podczas naszych spotkań. Oby ziarno rzucone w nasze serca kiełkowało i umacniało w dążeniu do Boga.