Nasz adres

Duszpasterstwo Akademickie
Węzeł

ul. Kopcińskiego 1/3
90-242 Łódź

tel:
(42) 678 35 22 (wew. 44)

ks. Jarosław Stasiński
(tel. 608 037 005)

ks. Andrzej Wujek
(tel. 692 477 627)

mail:
wezel@salezjanie.pl

Węzeł na Facebook Węzeł na YouTube

Polecamy strony

Bezdopingu.bosko.pl Bosko.pl Ap.bosko.pl Suwalki-wilno.salezjanie.pl Salezjanie.pl Dominik.salezjanie.pl


Inne

strona wykonana przez:
BoskoMedia

standardy:
xhtml, css

stronę monitoruje:
statystyka


50-lecie D.A "Węzeł" - Sympozjum naukowe

Data: 18 października 2014 | « powrót

Obchody jubileuszu 50. rocznicy utworzenia DA "Węzeł" rozpoczęliśmy od sympozjum pod hasłem: Tożsamość i pamięć – pół wieku istnienia i oddziaływania wychowawczego Duszpasterstwa Akademickiego „Węzeł” w łódzkim środowisku akademickim. Spotkaliśmy się w auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, gdzie nasi prelegenci: prof. dr hab. Wojciech Świątkiewicz, Dyrektor Instytutu Socjologii Uniwersytetu Śląskiego, oraz dr hab. Przemysław Żurawski vel Grajewski, wykładowca Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego, przybliżyli nam kontekst historyczny i socjologiczny rozwoju chrześcijaństwa w Polsce zwłaszcza w latach działalności "Węzła".

Po przerwie na kawę wysłuchaliśmy wypowiedzi trzech duszpasterzy akademickich - ks. Antoniego Gabriela, ks. Waleriana Jastrzębiec-Święcickiego i ks. Mariana Chaleckiego, którzy opowiedzieli nam jak funkcjonował "Węzeł" w poszczególnych okresach jego działalności.
Następnie każdy uczestnik mógł zabrać głos, podzielić się doświadczeniem lub wspomnieniem.

Dziękujemy Pani Grażynie Horbaczewskiej za poprowadzenie sympozjum oraz wszystkim absolwentom, którzy poprzez swoją obecność i słowa dali świadectwo przynależności do wspólnoty "Węzła".