Nasz adres

Duszpasterstwo Akademickie
Węzeł

ul. Kopcińskiego 1/3
90-242 Łódź

tel:
(42) 678 35 22 (wew. 44)

ks. Jarosław Stasiński
(tel. 608 037 005)

ks. Andrzej Wujek
(tel. 692 477 627)

mail:
wezel@salezjanie.pl

Węzeł na Facebook Węzeł na YouTube

Polecamy strony

Bezdopingu.bosko.pl Bosko.pl Ap.bosko.pl Suwalki-wilno.salezjanie.pl Salezjanie.pl Dominik.salezjanie.pl


Inne

strona wykonana przez:
BoskoMedia

standardy:
xhtml, css

stronę monitoruje:
statystyka


79. Pielgrzymka Akademicka na Jasną Górę

Data: 24-26 kwietnia 2015 | « powrót

Już po raz 79 studenci z całej Polski przybyli na Jasną Górę, by wspólnie modlić się i umocnić w wierze. Nas też tam nie zabrakło.

Nasze pielgrzymowanie rozpoczęliśmy w piątek, 24 kwietnia. Autokarem dojechaliśmy do Częstochowy, do duszpasterstwa akademickiego "Emaus", gdzie zostaliśmy przyjęci na nocleg. Stamtąd udaliśmy się Na Jasną Górę, gdzie nasi duszpasterze wraz z "Węźlakami" przygotowali czuwanie przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej. Wśród dźwięków muzyki, wsłuchując się w słowa rozważań, witaliśmy Matkę prosząc o dobre owoce naszej pielgrzymki. Wzięliśmy również udział w Apelu Jasnogórskim jak i Drodze Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich.

Kolejny dzień rozpoczęliśmy w Bazylice Jasnogórskiej, gdzie wysłuchaliśmy konferencji wprowadzającej ks. Piotra Pawlukiewicza, s. Małgorzaty Chmielewskiej, która mówiła młodym kobietom o tym jak wygląda duchowość kobiet oraz ks. Adama Rybickiego, który przybliżył męskiej części pielgrzymów duchowość mężczyzny. Po przerwie udaliśmy się do Katedry. Tam modliliśmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia i wysłuchaliśmy wykładu ks. Marka Dziewieckiego o sakramencie pojednania. Z Katedry wszyscy razem, ze sztandarami w dłoniach i śpiewem na ustach, w pielgrzymkowym orszaku wyruszyliśmy w stronę Jasnej Góry. W bazylice wzięliśmy udział w uroczystej Mszy Świętej, wieczorem w Apelu Jasnogórskim, a całą noc obecni byliśmy na czuwaniu przed obliczem Matki Bożej Częstochowskiej.

Pielgrzymkę zakończyliśmy niedzielną Eucharystią, której przewodniczył ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski.

Dla nas wszystkich był to owocny czas "Bożej reanimacji". Intensywnie spędzone dni z pewnością wzbudzą wiele refleksji i przyniosą dobre owoce.