Nasz adres

Duszpasterstwo Akademickie
Węzeł

ul. Kopcińskiego 1/3
90-242 Łódź

tel:
(42) 678 35 22 (wew. 44)

ks. Jarosław Stasiński
(tel. 608 037 005)

ks. Andrzej Wujek
(tel. 692 477 627)

mail:
wezel@salezjanie.pl

Węzeł na Facebook Węzeł na YouTube

Polecamy strony

Bezdopingu.bosko.pl Bosko.pl Ap.bosko.pl Suwalki-wilno.salezjanie.pl Salezjanie.pl Dominik.salezjanie.pl


Inne

strona wykonana przez:
BoskoMedia

standardy:
xhtml, css

stronę monitoruje:
statystyka


Skupienie przed Adwentem

Data: 28 listopada 2015 | « powrót

W sobotę 28 listopada mieliśmy okazję skorzystać ze skupienia wprowadzającego nas w okres przedświąteczny. Skupienie odbyło się w Łodzi w domu Zgromadzenia Małych Sióstr Niepokalanego Serca Maryi, potocznie zwanymi honoratkami. Był to czas wyciszenia, poddaniu się refleksji nad naszym życiem, a wszystko po to, by dobrze wkroczyć w okres Adwentu.

Rozpoczęliśmy od spotkania przy kawie i herbacie, podczas którego Siostra Natalia opowiedziała o historii i charyzmatach swojego zgromadzenia, a także przybliżyła nam sylwetki założycieli - bł. Honorata Koźmińskiego i Sługi Bożej Anieli Róży Godeckiej.

Kolejną część skupienia stanowiła konferencja naszego duszpasterza, ks. Sławomira, w której mówił o przebaczeniu sobie i innym, a także o tym, że przebaczenie od Boga dane jest nam zawsze, nawet zanim przyznamy się do swojego przewinienia. Podczas konferencji dostaliśmy kilka list z pytaniami, które miały nam pomóc w podsumowaniu naszego dotychczasowego życia, tego co w nim jest i było najważniejsze, a także co byśmy zrobili, gdybyśmy znali moment naszej śmierci.

Całe spotkanie zakończyła Eucharystia w kaplicy domu Sióstr Honoratek, w której modliliśmy się wspólnie z siostrami.