Nasz adres

Duszpasterstwo Akademickie
Węzeł

ul. Kopcińskiego 1/3
90-242 Łódź

tel:
(42) 678 35 22 (wew. 44)

ks. Jarosław Stasiński
(tel. 608 037 005)

ks. Andrzej Wujek
(tel. 692 477 627)

mail:
wezel@salezjanie.pl

Węzeł na Facebook Węzeł na YouTube

Polecamy strony

Bezdopingu.bosko.pl Bosko.pl Ap.bosko.pl Suwalki-wilno.salezjanie.pl Salezjanie.pl Dominik.salezjanie.pl


Inne

strona wykonana przez:
BoskoMedia

standardy:
xhtml, css

stronę monitoruje:
statystyka


80. Ogólnopolska Akademicka Pielgrzymka na Jasną Górę

Data: 23 kwietnia 2016 | « powrót

W dniach 22-24 kwietnia na Jasnej Górze miała miejsce 80. Ogólnopolska Pielgrzymka Akademicka. Przebiegała ona pod hasłem „Wyprawa do Źródła”. Na Jasnej Górze nie zabrakło "Węźlaków".

Pielgrzymka rozpoczęła się w piątek Nabożeństwem Maryjnym w Kaplicy Matki Bożej. Następnie o godz. 21.00 odprawiony został Apel Jasnogórski, a po nim nabożeństwo Drogi Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich.

Kolejny dzień rozpoczęliśmy wysłuchując konferencji wprowadzającej ks. Michała Orlickiego. Następnie, w Sali Kordeckiego i kaplicy św. Józefa miały miejsce spotkania pt. "Czerpać ze źródła, prowadzić do źródła". Kobiety udały się na konferencję prowadzoną przez p. Anetę Liberacką, redaktor naczelną portalu stacja7.pl, która przybliżyła cel i realizację ich misji. Mężczyźni uczestniczyli w spotkaniu z muzykiem, Robertem "Litzą" Friedrichem, który opowiadał o misji mężczyzn w dzisiejszym świecie.

Po krótkiej przerwie udaliśmy się do Archikatedry Częstochowskiej, by tam wspólnie modlić się Koronką do Miłosierdzia Bożego. Następnie wysłuchaliśmy konferencji ks. dr Krzysztofa Grzywocza pt. "Od Chrztu do przyjaźni z Bogiem", a po niej wszyscy razem tradycyjnie przeszliśmy w pielgrzymce Alejami Najświętszej Maryi Panny na Jasną Górę.

O godz. 18.30 wzięliśmy udział w uroczystej Eucharystii, której przewodniczył kard. Kazimierz Nycz, a po niej - w Apelu Jasnogórskim. O godz. 22.00 mieliśmy okazję wysłuchać koncertu zespołu 2Tm,2,3 oraz uczestniczyć w czuwaniu przed Obliczem Matki Bożej.

Pielgrzymkę zakończyła niedzielna Msza św. odprawiona w Bazylice Jasnogórskiej przez abpa Marka Jędraszewskiego.

Niech ten czas spędzony u Pani Jasnogórskiej zaowocuje w naszym życiu, byśmy z jeszcze większym zapałem potrafili nieść Chrystusa do naszych środowisk.