Nasz adres

Duszpasterstwo Akademickie
Węzeł

ul. Kopcińskiego 1/3
90-242 Łódź

tel:
(42) 678 35 22 (wew. 44)

ks. Marian Chalecki
(wew. 23)

ks. Andrzej Wujek
(wew. 34)

mail:
wezel@salezjanie.pl

Węzeł na Facebook Węzeł na YouTube

Polecamy strony

Bezdopingu.bosko.pl Bosko.pl Ap.bosko.pl Suwalki-wilno.salezjanie.pl Salezjanie.pl Dominik.salezjanie.pl


Inne

strona wykonana przez:
BoskoMedia

standardy:
xhtml, css


Kurs przedmałżeński

Zapisy

W Duszpasterstwie Akademickim „Węzeł” w ciągu roku prowadzimy trzy serie kursu przedmałżeńskiego.

Zazwyczaj pierwsza seria zaczyna się na przełomie stycznia i lutego, druga na przełomie kwietnia i maja, a trzecia na przełomie października i listopada.

Dokładne daty podawana są zawsze z wyprzedzeniem na naszej stronie internetowej oraz w ogłoszeniach parafialnych.

Zapisy na kurs odbywają się na pierwszym spotkaniu danej serii. Nie trzeba rezerwować miejsc, ponieważ „węzłowa” kaplica powinna pomieścić wszystkich chętnych.

O kursie

Kurs przedmałżeński w „Węźle” to seria 6 spotkań odbywających się w poniedziałki o godzinie 19.00 w kaplicy naszego duszpasterstwa.

Każde spotkanie składa się ze Mszy świętej z konferencją duszpasterza oraz wykładu osoby wykwalifikowanej w danym temacie (może to być duszpasterz lub osoba świecka).

Dodatkowo uczestnicy kursu zobowiązani są do udziału w warsztatach prowadzonych przez państwa Czajczyńskich. Warsztaty te zajmują narzeczonym jedno sobotnie bądź niedzielne przedpołudnie i odbywają się w kilku terminach do wyboru.

Spotkanie w poradni rodzinnej

Ponadto, w celu zaliczenia kursu przedmałżeńskiego, narzeczeni powinni odbyć spotkanie w poradni rodzinnej, czego jako duszpasterstwo akademickie nie prowadzimy.

Taka poradnia działa przy naszej parafii św. Teresy i św. Jana Bosko (link), ale oczywiście narzeczeni mogą spotkanie odbyć gdzie indziej.

Koszt

Koszt kursu przedmałżeńskiego w „Węźle” to ofiara dowolna. Nie ustalamy stałej ceny, ale prosimy uczestników o ofiarność, bowiem zebrane w ten sposób fundusze są przeznaczone na działalność naszego duszpasterstwa.

Wszelkie pytania i wątpliwości można wysyłać mailem: wezel@salezjanie.pl