Nasz adres

Duszpasterstwo Akademickie
Węzeł

ul. Kopcińskiego 1/3
90-242 Łódź

tel:
(42) 678 35 22 (wew. 44)

ks. Marian Chalecki
(wew. 23)

ks. Andrzej Wujek
(wew. 34)

mail:
wezel@salezjanie.pl

Węzeł na Facebook Węzeł na YouTube

Polecamy strony

Bezdopingu.bosko.pl Bosko.pl Ap.bosko.pl Suwalki-wilno.salezjanie.pl Salezjanie.pl Dominik.salezjanie.pl


Inne

strona wykonana przez:
BoskoMedia

standardy:
xhtml, css


Odnowa Życia w Duchu Świętym - KANA

Termin spotkania: Czwartki, 19.00 - Msza św i spotkanie modlitewne
Miejsce: kaplica DA "Węzeł"
Opiekun wspólnoty: ks. Marian

"Trzeciego dnia odbywało się wesele w Kanie Galilejskiej i była tam Matka Jezusa. Zaproszono na to wesele także Jezusa i Jego uczniów. A kiedy zabrakło wina, Matka Jezusa mówi do Niego: Nie mają już Wina." (J 2, 1-3)

Nazwa naszej wspólnoty "KANA" pochodzi od Kany Galilejskiej, gdzie odbywało się wesele i gdzie Chrystus dokonał pierwszego znaku swojej mocy - przemienił wodę w wino.

Wino w Piśmie Świętym było zawsze synonimem miłości. Kiedy więc Maryja mówi: Nie mają już wina", to tak jakby mówiła: "Nie mają już miłości". Jedynym, który może ten brak wypełnić jest Jezus. Nie czyni tego jednak sam: potrzebuje człowieka, jego zaangażowania - "napełnijcie stągwie wodą" - mówi do sług. I wtedy dokonuje cudu.

Ten znak na weselu w Kanie jest zapowiedzią największego Znaku, którego dokonał Jezus - Jego śmierci i zmartwychwstania. To poprzez ten Znak Jezus wylewa Ducha Świętego na świat, któremu brakuje wina miłości. To Duch Święty dokonuje w nas cudu przemiany, bo to On jest Duchem radości i Duchem miłości. Kana więc to miejsce, gdzie i my przyzywamy obecności Ducha Świętego i wraz z Maryją prosimy, by cud przemiany stał się również naszym udziałem.